Vyberte stránku

Hlášení odpadů – živnostníci

Jak je to s hlášením za odpady pro živnostníky?

Jste drobný živnostník a nevíte, zda musíte podávat roční hlášení za produkci a nakládání s odpady? Zjistit to je velmi jednoduché. Stačí vědět, zda jste za minulý rok vyprodukovali a nechali odvézt více než 100 kg nebezpečných odpadů nebo více než 100 tun ostatních odpadů. Pravděpodobnější asi bude první varianta – více než 100 kg nebezpečných opadů.

Mezi nejčastější živnostníky, kteří musí podávat roční hlášení za odpady, patří:

Mezi časté živnostníky, kteří musí zpracovávat a posílat roční hlášení za odpady, protože přesáhli hranici 100 kg nebezpečného odpadu za rok, jsou například autoservisy, automyčky, lakovny, autodopravci a podobné autoslužby, lékárny, zdravotnické ordinace a další z oblasti lékařství, drobní řemeslníci, například zámečníci, kovoobráběcí dílny, čerpací stanice apod.

Provozujete jinou činnost – musíte podávat roční hlášení?

Ať provozujete jakoukoli podnikatelskou činnost a vyprodukovali jste více než 100 kg nebezpečného odpadu v loňském roce, musíte podat roční hlášení za produkci a nakládání s odpady. Ale nebojte, jsme tu pro Vás. Stačí se zaregistrovat, vyplnit pár informací o vás a Vaší provozovně a naskenovat nám podklady – doklady, které máte o odvozech odpadů. O zbytek se už postaráme my.