Vyberte stránku

Plná moc k podání ročního hlášení o produkci a nakládání s odpady

Pokud máte vlastní přihlašovací údaje do ISPOP a budete si námi zpracované hlášení do ISPOP posílat sami, tento návod se Vás netýká a plnou moc vyplňovat nemusíte.

Proč  je plná moc k poslání ročního hlášení za odpady do ISPOP nutná?

ISPOP při každém poslání ročního hlášení toto hlášení validuje a kontroluje, jestli a jaký byl přiložený elektronický podpis nebo z jaké datové schránky bylo hlášení zasláno. Pokud elektronický podpis nebo datová schránka není přiřazená k vašemu IČO, hlášení poslané do ISPOP nebude úspěšně validováno a nebude ani evidováno. Je nutné poslat řádné hlášení znovu, a to buď z Vaší datové schránky, nebo s Vaším elektronický podpisem. Jednodušší variantou je vyplnit plnou moc, kterou nám spolu s podklady zašlete či nasdílíte zde na webu. ISPOP si Váš subjekt přiřadí k našemu a díky tomu můžeme z naší datové schránky posílat hlášení za Vaši firmu.

Jak plnou moc vyplnit?

Úvodní hlavičku stačí vyplnit tak, že zde dáte razítko. Pokud by nějaké požadované údaje chyběly, doplňte je prosím rukou.

V každém případě je nutné mít zaškrtnutý bod: při plnění ohlašovacích povinností prostřednictvím Integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností v oblasti životního prostředí (ISPOP).

Pokud jste naším zákazníkem i pro odvozu a likvidaci odpadů, zaškrtněte prosím i druhý bod: procesu Ohlašování přepravy nebezpečných odpadů.

Elektronické ohlašování přepravy je novinka, o které Vás budeme informovat v jiném článku. Ale vše, co se této novinky týká, budeme řešit za Vás. Nemusíte se tedy bát, že by Vám přibyla práce – my se o vše postaráme.

Jak dlouho je plná moc platná?

Na konci plné moci můžete zvolit, jak dlouho plná moc má platit. Pokud s námi roční hlášení řešíte každý rok, nebo to tento rok bude sice poprvé, ale rádi byste našich služeb využívali i v následujících letech, doporučujeme zvolit dobu trvání například do 30. 3. 2035. Díky tomu nebudete muset plnou moc každý rok obnovovat.

Je možné plnou moc uzavřít na dobu neurčitou?

Pokud byste nás chtěli zplnomocnit na dobu neurčito, tak i tato možnost je k dispozici. Stačí v plné moci škrtnout možnost na dobu určitou a napsat na dobu neurčitou. Pokud ale tuto možnost zvolíte, je nutné plnou moc úředně ověřit. A protože Vás nechceme zbytečně zatěžovat, doporučujeme zvolit dlouhé období na dobu určitou. Úředně ověřený podpis pak není potřeba.

Dále již stačí vyplnit místo, datum, razítko a podpis u Zmocnitele. Takto vyplněnou a podepsanou plnou moc nám spolu s podklady nahrajte zde na webu, předejte osobně nebo pošlete poštou či mailem.

Plnou moc si můžete stáhnout zde ve formátu PDF či WORD.