Vyberte stránku

Návod na použití rocnihlaseni.cz

Jak funguje portál rocnihlaseni.cz

Tento portál jsme zřídili, aby pro Vás bylo co nejjednodušší odeslat roční hlášení za produkci a nakládání s odpady. Stručně řečeno stačí udělat 3 kroky:

Zaregistrovat se

Zadat provozovnu

Požádat o zpracování hlášení – nahrát podklady

Snažili jsme se, aby to pro Vás bylo co nejjednodušší a nejpřehlednější. Jak ale konkrétně na to?

Registrace:

Přejděte na registraci zde a vyplňte požadovaná pole jako název firmy, IČ, Vaše jméno apod. Po zaregistrovaní na rocnihlaseni.cz Vám na zadaný email přijde potvrzovací zpráva a po kliknutí na odkaz se Váš účet aktivuje.

Zadání provozovny:

Přejdete na zavedení nové provozovny zde. Zde si můžete zadat tolik provozoven, kolik budete chtít. Pokud máte pouze sídlo, přesto je potřeba zadat provozovnu s adresou sídla. Časté dotazy jsou hned na první položku v tomto formuláři – co je to IČP/ IČZ – od roku 2016 je potřeba tato čísla uvádět na dokladech při nakládání s odpady. IČP – identifikační číslo provozovny. Každý podnikatelský subjekt by měl mít v živnostenském rejstříku zavedenou provozovnu, a ta má svoje identifikační číslo. Pokud takové číslo nemáte, doporučujeme zajít na živnostenský úřad a provozovnu do svého živnostenského oprávnění vložit i pokud je vaše provozovna v místě sídla. IČZ – identifikační číslo zařízení. Každý podnikatelský subjekt, který má zařízení schválené Krajským úřadem k provozování nakládání s odpady má přidělené číslo IČZ. Pokud toho číslo máte přidělené vyplňte pouze IČZ. Nemáte ani jedno takové číslo, zvolte si svoje interní číslo, které budete používat vždy, když budete s odpady nakládat. Interní číslo provozovny může mít maximálně 12 znaků, může obsahovat číslice i písmena, ale nesmí to být 0 nebo řetězec nul (000).

Žádost o zpracování ročního hlášení

Přejděte na sekci hlášení zde. Klikněte na políčko přidat hlášení. Tímto se Vám otevře formulář, který je potřeba vyplnit. Do názvu hlášení vyplňte Váš interní název činnosti, kterou provozujete. Dále vyberte jednu z provozoven, kterou jste zadali již v minulém kroku. Nyní následuje vložení podkladů. Zde prosím naskenujte, ofoťte a vložte vaše podklady (ELPNO, průvodky odpadů, vážní lístky, dodací listy, faktury) – vše co bychom mohli potřebovat ke zpracování ročního hlášení. Lepší je zaslat více dokumentů, kterými se propracujeme a případně nějaké vyřadíme, než aby nějaké chyběly. Museli bychom Vás kontaktovat kvůli doplnění, a tím se celý proces zdrží. Pokud byste chtěli, můžete zvolit i možnost zaslat podklady poštou – tímto se proces o cca 2-3 dny prodlouží. Dále vyberte, jak máte vyřešené nakládání s komunálním odpadem. A nyní už zbývají pouze dvě otázky. Budete chtít zpracovat pouze roční hlášení nebo i průběžnou evidenci a výkaz pro ČSÚ (český statistický úřad)? A poslední otázka, budete chtít poslat hlášení poštou, či stačí emailem a zobrazení zde na vašem účtu? Pokud byste měli jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat na emailu: info@rocnihlaseni.cz nebo telefonicky na čísle 773 044 017